czwartek, 10 sierpnia 2017

Magia lunarna

Od dawien dawna wiadomo, że Księżyc ma silny wpływ na nasze życie. Ci, którzy praktykują magię wiedzą, że trzeba bacznie obserwować w jakiej jest fazie. Ale to nie wszystko. W zależności od fazy wybiera się odpowiednią praktykę magiczną. Większość osób twierdzi, że faza Księżyca ma wpływ również na nasze sny. Cały cykl aspektów między Księżycem a Słońcem liczy sobie 18 lub 19 lat. Dopiero po tak długim czasie te ciała niebieskie znajdą się na dokładnie w samych pozycjach. 
 
Aby wiedzieć jaka jest dokładnie faza Księżyca nie trzeba się, aż tak bacznie przyglądać niebu. W XXI wieku mamy do dyspozycji kalendarz księżycowy, który precyzyjnie określa nie tylko fazę, ale również astrologiczne efemerydy. Praktykujący magię wiedzą, że jesień i zima, zwłaszcza jej wczesny okres, to najlepszy czas na usunięcie różnych przeszkód z życia. Największe szanse powodzenia ma się wtedy, kiedy Księżyc znajdzie się w znaku Koziorożca i będzie go ubywać (między pełnią a nowiem). Jeśli chce się przyciągnąć miłość do swojego życia wtedy należy wybrać okres, kiedy Księżyca przybywa i znajdzie się on w znaku Wagi lub Byka.
 
Bardzo rzadka zdarza się, aby w jednym miesiącu były dwie pełnie. Taka sytuacja miała miejsce w XX wieku zaledwie 40 razy i jest nazywana Niebieskim Księżycem. Wypada średnio raz na 2-3 lata i to w miesiącu, który liczy 31 dni. Adepci magii twierdzą, że wtedy potęga energii lunarnej wzrasta dwukrotnie. Niektórzy jednak twierdzą, że wtedy ma się pecha. Niebieski Księżyc wykazuje jednak silne właściwości magiczne. Dobrze jest w tym okresie wyznaczyć sobie cele na długi okres czasu i obserwować ich rozwój do kolejnego Niebieskiego Księżyca. Należy jednak bardzo uważać w tym okresie, gdyż cel do którego się dąży musi być ściśle określony, a sam efekt rytuału magicznego nawet dwukrotnie silniejszy.
 
Wiccanie zgodnie twierdzą, że bogini Księżyca to Potrójna Bogini. Ma ona aspekt Dziewicy, Matki oraz Staruchy. Bywa nazywana Wielką Matką, a z łaciny – Magna Dei. Dziewica kojarzy się z nowiem. Uważana jest za córkę, źródło inspiracji oraz towarzyszkę. W starożytnej Grecji łączono ją z Artemidą – obrończynią dzieci i zwierząt, łowczynią i oczywiście dziewicą.
 
Pełnia Księżyca była uosabiana z Matką, która prowadzi przez życie, uzdrawia i naucza. Starożytni Grecy wierzyli, że tą rolę pełniła Afrodyta zrodzona z morskiej piany, bogini miłości i piękna. Starucha z kolei (nazywana również Martiarchinią) to czas przypisany ubywającemu Księżycowi, kiedy to można przewidzieć przyszłość, doznać Jej mądrości i magicznej wiedzy. W starożytnej Grecji ten czas należał do Hekate – nauczycielki wiedzy tajemnej, magii, bogini ciemnego nieba i Niższego Świata.
Podsumowując – 3 aspekty Potrójnej Bogini powiązane są z 3 fazami Księżyca. Nowiem włada Dziewica, pełnią – Matka, a kiedy Księżyca ubywa to rządzi Matriarchini. Warto wspomnieć, że praktykujący magię lunarną w trakcie rytuałów używają 3 świec – srebrnych lub białych. Dozwolone jest również używanie świec przypisanych różnym aspektom Bogini: czarnej symbolizującej Staruchę, białej – Dziewicę i czerwonej – Matkę.
 
Na koniec warto wspomnieć, że praktykujący magię, święta lunarne nazywają „esbatami”, które to odbywają się w pierwszą noc pełni Księżyca. To nie tylko czas przeznaczony do świętowania, ale również taki, który wypełniony jest prośbami kierowanymi do Bogini będącej w aspekcie Matki. W tym czasie odbywają się uczty dziękczynne za płodność i urodzaj, które to są darami Bogini Matki.
 
 
- Frey

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

statystyka