czwartek, 10 sierpnia 2017

“The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania” -recenzja

Tytuł: The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania
Autor: Praca zbiorowa
Ilość stron: 96
Wydawnictwo: Akurat
 
„Stworzenia, postaci i zdumiewające krainy Śródziemia już od ponad 60 lat żądzą wyobraźnią czytelników na całym świecie.
W 2001 roku na ekrany weszła pierwsza część filmowej trylogii, oszałamiając rozmachem milion zachwyconych widzów. Na sukces filmu w równej mierze złożyły się intrygujący scenariusz, doskonałe aktorstwo, wspaniała muzyka oraz przepiękne krajobrazy Nowej Zelandii, uzupełnione zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi i monumentalną scenografią. Ta książka zbierze was w ekscytującą podróż po filmowym Śródziemiu. Czeka was doskonała zabawa, niezależnie od tego, czy będziecie się starali odtworzyć barwy zapamiętane z kina, czy dacie upust nieskrępowanej fantazji.
Samodzielnie nadaj barwy kluczowym scenom z filmu, który zawładnął wyobraźnią milionów widzów. Wybierz odcień czerni skóry Orków i złocistych włosów Galadrieli. Zabaw się w artystę, który decyduje o kolorach wszystkich, nawet najdrobniejszych elementów scenografii. Doskonała rozrywka, świetna zabawa, niepowtarzalna okazja, by wrócić do magicznego świata »Władcy Pierścieni«.”
Ocena końcowa 10/10
 
„Władcy Pierścieni” chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gdyby jednakowoż znalazła się osoba, która nie zna tejże trylogii już spieszę z wyjaśnieniami: historia opowiada m.in. o elfach, hobbitach, czarodziejach, krasnoludach, którzy wyruszają na niebezpieczną wyprawę, aby zniszczyć maleńki pierścień należący do „wielkiego złego”, o wdzięcznym imieniu Sauron. W tym czasie dojdzie oczywiście do wielu bitew, potyczek, a przyjaciele okażą się wrogami… Naprawdę nie można liczyć na nudę. W dzisiejszych czasach, kiedy brakuje chwili na odpoczynek większość dorosłych myśli tylko o tym, aby powrócić do szczęśliwego dzieciństwa. Moim skromnym zdaniem ta książka do kolorowania jest znakomitą okazją, aby wziąć do ręki kredki, farby, czy mazaki i dać się porwać dziecięcej wyobraźni. Na szczególną uwagę zasługują niezwykle realistyczne i dokładne sceny i obrazy znajdujące się na kartach książki, które aż się proszą o nadanie im barw. Dodatkowego uroku dodają wyjątkowe cytaty wybranych bohaterów oddające klimat całej historii. A zatem nie czekajcie tylko dajcie się porwać tej niezwykłej opowieści i stwórzcie swój własny świat, w którym odnajdziecie spokój i radość życia.
Za egzemplarz recenzencki bardzo dziękuję wydawnictwu Akurat oraz Business and Culture.
 
 
- Frey

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

statystyka